| Tên thương hiệu: | Yirilom |
| Số mô hình: | Lò xo túi cho ghế sofa |
| MOQ: | 100 chiếc |
| giá bán: | 1.4~1.8USD |
| Chi tiết đóng gói: | Bao bì cuộn: 15-30PCS / gói, Bao bì nén: 15-30PCS / gói. |
| Điều khoản thanh toán: | T/T, Công Đoàn Phương Tây, MoneyGram |
| Product Name | Pocket Spring Of Sofa Inner Spring Unit |
|---|---|
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.0mm-2.3mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 8-20cm |
| Turns | 4-7 Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| MOQ | Negotiate |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡ Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |
A sofa with a pocket spring system is a mark of quality and a significant investment in long-term comfort. It signifies a well-built, durable piece of furniture designed to provide superior support and retain its shape for years to come. If you are looking for a sofa that combines the support of a great mattress with the comfort of a luxury couch, this is the feature to prioritize.