| Tên thương hiệu: | Yirilom |
| Số mô hình: | Lò xo túi ghế sofa |
| MOQ: | 200 chiếc |
| giá bán: | USD 1.45~1.42/PCS |
| Chi tiết đóng gói: | Đóng gói cuộn: 15-30pcs/gói |
| Điều khoản thanh toán: | T/T, Công Đoàn Phương Tây, MoneyGram |
| Product Name | Sofa Pocket Spring |
|---|---|
| Material | High Carbon Steel Wire |
| Wire Diameter | 1.0mm-2.3mm |
| Head Diameter | 4-6.5cm |
| Middle Diameter | 4.5-7.5cm |
| Height | 6-25cm |
| Turns | 4-7Turns |
| Coils Counts | According to the demand of clients |
| Keywords | Pocket Spring For Sofa Cushion |
| Woven Fabric | 65-100g/㎡Or Can Be Customized |
| Size | Any Size Available |
| Color | White, Blue Or Customized |
| Packing | Compressed And Rolled |
| Application | For Sofa Factory/Manufacturer |
Pocket Spring Sofa Cushion are widely used to make seat cushions for sofas and recliners. Pocket spring system is created by wrapping individual springs into their own singular pocket of fabric.